שילובי שחזור רהיטים עתיקים עם ריהוט מודרני,

וגם כיצד ללמד את ילדיך לשמור על הריהוט.

המאמר האחרון שלי סקר את עלייתם (ונפילתם) של רהיטים מודרניים, וסיכם בהמלצה לא שגרתית כי זה בסדר לערבב סגנונות מודרניים ומסורתיים. עכשיו אני רוצה להסביר מדוע קיום שני הסגנונות הוא גישה בריאה לעיצוב, וכיצד ומדוע להעביר תפיסה מאוזנת זו לילדיכם, של שחזור רהיטים עתיקים יחד עם תפיסה או לוק מודרניים יותר.

יש אנשים שטוענים שהבית צריך להיות מקום מפלט להרגעת הנפש, הגוף והרוח. אחרים מצפים לחזור הביתה לסביבה מעוררת השראה המלהיבה אותם בכל פעם מחדש. כשמדובר בהשגת האפקט הרצוי של הקרנת האישיות שלכם בבית שלך, יש לחשוב כיצד משפחתכם תגיב לסגנונות שונים ולהיות יצירתיים בתכנון השפעה זו על חייכם.

עקרונות בסיסיים של עיצוב מודרני לעומת עיצוב עכשווי

רהיטים עכשוויים ידועים בעיצוב ובפונקציונליות היעילה שלהם: קווים נקיים, קומפוזיציה מאופקת ופשוטה, משטחים חלקים ומלוטשים ומעט פרטים מורכבים. זה לא צריך להראות ערום וחסר חיים. עם זאת, לעתים קרובות זה אכן כך רק שזה נובע בעיקר מטעמי חשש משימוש בצבעים או מתקציב מוגבל.

נירוסטה, ניקל וכרום הם הבחירות האופייניות למנורות, ומכשירי חשמל. צבע שחור מטאלי הוא צבע מבליט מאוד פופולרי. עץ הוא לרוב כהה או בהיר; לעתים רחוקות הוא אף בכהות בינונית. ריהוט מרופד הינו לעיתים אלגנטי כאשר לוקחים נוחות בחשבון, בדגש על עור בצבעים אחידים או ובדים עם מרקם.

החיסרון של עיצוב בריהוט מודרני הוא שהנכם מחוייבים לטרנד הנוכחי. רהיטים מודרניים העשויים היטב עלולים להחזיק מעמד יותר מהפופולריות שלהם בעשרות שנים, ומשאירים את הבעלים עם עיצוב מיושן.
לרוע המזל, רהיטים עכשוויים מיוצרים לרוב בהמונים מחומרים זולים, חסרי עיצוב ואומנות (נפילת הרהיטים המודרניים שהוזכרו לעיל). אך ריהוט מודרני טוב יכול להיות עם סטייל שעיצוב מסורתי לא יכול. לכן אם הרהיט עשוי היטב ויש לו משיכה אסתטית בהמשך ניתן לשחזר רהיטים אלו עם בדים עכשוויים וגימורים אחרים, בשלב מאוחר יותר בחיים שלהם.

עתיקות וריהוט מסורתי

ריהוט מסורתי הוא תזכורת להיסטוריה העשירה של הרהיט ולאיכות אומנותו. לריהוט עתיק בעזרת שחזור טוב יש משיכה נצחית. ריהוט עתיק נותר מוקד מרכזי במקומות יוקרתיים רבים, כמו בתי מלון, משרדים יוקרתיים, מסעדות וכו'.

אנשים רבים חושבים שעתיקות חייבות לעלות הרבה מאוד. כפי שהדגמתי במאמר האחרון שלי, עתיקות וריהוט משוחזר משובח, משתלמים הרבה יותר לטווח הארוך מאשר רהיטים חד פעמיים. הודות למשבר הפיננסי האחרון באירופה ובאמריקה והביקוש הגובר בישראל, יש יותר לקוחות שיכולים להרשות לעצמם עתיקות ושחזורים משובחים במחירים משתלמים. עם זאת עליכם לעשות שיעורי בית לפני הקנייה; תמיד יש את הסוחר חסר המצפון שמנסה למכור חיקויים אסיאתיים כעתיקות יקרות ערך.

בסופו של יום כשמדובר בשחזור רהיטים, הבחירה באיזה חומר להשתמש בעבודת ריפוד ספציפית תלויה בתוצאה הסופית הרצויה.

דרוש ניסיון כדי לצפות כיצד חומרים שונים יעבדו יחד ואיזו השפעה הם ייצרו אחד על השני. נדרשת לכך מיומנות גבוהה להתקנת קפיצים באופן שייתן תוצאה אחידה ונטולת רעשים.

מעט הבנה יכולה לקחת אותנו רחוק

אל לנו לשכוח איפה אנחנו גרים. ביתו של ראלף לורן משנת 1980 עם עיצוב אחוזה בסגנון אנגלי מהמאה ה-18, ייראה לא במקום בישראל של המאה ה -21. המגמה הנוכחית היא לערבב בין מסורתי למודרני, תוך שימת דגש על היתרונות של שניהם, עם ניגודים ממוקמים היטב שגורמים לאדם להעריך את שניהם. הלכה למעשה איזון כזה נעשה בצורה הטובה ביותר על ידי מעצב פנים מיומן, שכמו מטפל, מפרש את טעמכם ומספק פתרונות שלעולם לא הייתם מגיעים אליהם לבדכם. כשלקוחות שואלים אותי אם עליהם לשכור מעצב, אני שואל אם יכינו את דיווחי המיסים בעצמם או יעשו פסיכותרפיה לעצמם…

אחד מסוגי הפרויקטים המועדפים עלינו הוא שחזור רהיטים ושדרוג עתיקות בלתי שמישות לריהוט פונקציונאלי מנקר עיניים ויוקרתי.

באופן אידיאלי כל המשפחה צריכה ללמוד להעריך ריהוט ואומנות משובחים. תוכלו להתחיל לחנך את ילדיכם עם קורס קיץ מהנה בשחזור רהיטים עתיקים ועבודות עץ בסטודיו הפתוח באלון שבות בהוראת רסטורנו. בסביבה בטוחה ומהנה הם יכולים ללמוד כישורי חיים אמיתיים לבנות פרויקטים איכותיים מעץ שיחזיקו מעמד פיזית ורגשית. הפעלות אלה בונות הערכה לאסתטיקה ואומנות, בעולם בו גם רוב הנגרים אינם משתמשים בשיטות וכלים מסורתיים.

ברסטורנו אנחנו מבצעים שחזור רהיטים בירושלים ובאזור מודיעין. אנחנו מתמחים בשחזור רהיטים עתיקים עם ניסיון של למעלה מעשרים שנה. אנחנו מבצעים שילוב של חידוש רהיטים והחלפת ריפודים בשילוב עם תוספות של נגיעות של פעם…

הירשמו למידעון שלנו

מבטיחים לעדכן רק בדברים מעניינים, לטעמכם, ולא להפציץ אתכם סתם…

Error: Contact form not found.

* Add notice about your Privacy Policy here.