שחזור רהיטים – מתחת לתפרי הריפוד

שחזור רהיטים יפים שהושלמו בצורה מהימנה מההתחלה ועד הסוף.

מאחורי כל גבר גדול יש אישה נהדרת. ומאחורי כל רהיט נהדר, ישנם אנשים מוכשרים שמעצבים אותו, בונים אותו ומפיחים בו לחיים.

אצלנו ברסטורנו מפיחים חיים חדשים ברהיטים ישנים שלהם שמור מקום סנטימנטלי אצלכם בלב.

במאמרים קודמים דנו בסצנת הרהיטים כמו שהיא כיום ואיך הייתה בעבר. נתנו חומר רב למחשבה וטיפים מעשיים כיצד לגשת לרהיטים, ריפודים ועיצוב באופן כללי. כעת אנחנו רוצים לקחת אתכם לסיור ציורי מעשי בכמה מהאפשרויות שאנו מציעים ללקוחותינו, ולהראות לכם רעיונות רבים לריפוד רהיטים, לחידושם ולעיצוב שיקפיצו לכם את הדמיון!

דבר ראשון – ריפודים!

בשחזור רהיטים עשויים אנשים רבים לראות רק את הבד והצורה הסופית, אך יש עבודה רבה ההופכת את הכיסא או הספה לנוחים ונעימים לישיבה. רהיט בסיסי מורכב ממסגרת, תשתית, מילוי ובד. טכניקת האומן והחומרים בהם הוא משתמש, הם הדברים המכתיבים את איכות היצירה ואת רמת הנוחות הכללית. שימו לב שלמרות שיש חומרים שונים שנחשבים לעילית, הכל מסתכם בהעדפה אישית.

הדבר הראשון שעלינו לקחת בחשבון בשחזור רהיטים הוא הבסיס למילוי.

בדרך כלל ישנן שתי אפשרויות עיקריות.

קפיצים:

בשחזור רהיטים קפיצים הם סימן היכר לאיכות. הם מציעים סוג של הקפצה ותמיכה שנמצא בדרך כלל בספות וכיסאות ישנים יותר. כיום יותר קשה להשיג קפיצים.

חגורות אלסטיות:

בשחזור רהיטים מודרניים לרוב משתמשים בחגורות אלסטיות לתמיכה במילוי. ישנן איכויות שונות בחגורות אלה, החל מקשיח ועד אלסטי וקופצני. זו אפשרות חסכונית מאוד, ומושגות תוצאות טובות מאוד.

בסופו של יום כשמדובר בשחזור רהיטים, הבחירה באיזה חומר להשתמש בעבודת ריפוד ספציפית תלויה בתוצאה הסופית הרצויה.

דרוש ניסיון כדי לצפות כיצד חומרים שונים יעבדו יחד ואיזו השפעה הם ייצרו אחד על השני. נדרשת לכך מיומנות גבוהה להתקנת קפיצים באופן שייתן תוצאה אחידה ונטולת רעשים.

לאחר הרכבת התשתית, מותקן המילוי.

מילוי נוצות: בשחזור רהיטים נוצות נחשבות, רכות ועתיקות, נוצות נחשבו מאז ומתמיד לקרם דהלהקרם של מילוי ריפודים. מילוי הנוצות עדיין זמין כיום ויכול לתרום רבות אם משתמשים בהן נכון. לנוצות יש איכות תואמת, ולכן הן מתאימות עצמן לגוף היושב עליהן. מילוי זה יכול לבנות כריות גב לספות עם נוחות שמיימית! עם זאת נוצות אינן קופצניות ואינן תומכות כל כך, לכן הן מעורבות לעיתים קרובות עם חומרים סינתטיים אחרים כדי להשיג את הרמה הנכונה של קפיציות ומוצקות. השימוש בנוצות נדיר למדי כיום, בעיקר בגלל מחירם. אך יש לציין כי הן נמצאות שם למי שמחפש את התוצאה האולטימטיבית.

ספוג: בשחזור רהיטים אפשר לבחור בספוג שונה המגיע בדרגות רכות/ קושי רבות. מגע הספוג נע בין מוצק וקשה לשוקע ורך. לעתים קרובות נשתמש בשני סוגים נוספים המודבקים יחד בכדי לתת מוצקות עם שכבה עליונה רכה.

מילוי סינתטי: בשחזור רהיטים ישנם מספר חומרי מילוי סינתטיים המשמשים לכריות. אלה חומרים פונקציונאליים מאוד, עובדים היטב ומאוד משתלמים.

בד: מכיוון שמדובר בנושא כה רחב ומלא עם עיצוב ריפוד אישי במגוון חומרים גדול, נקדיש את המאמר הבא לנושא זה.

לאחר קריאת מאמר זה הנכם עלולים להרגיש מעט המומים מכמות האפשרויות והפרטים שיש לקחת בחשבון כאשר מדובר בשחזור רהיטים ובריפוד רהיטים, אבל אנחנו יכולים להבטיח לכם שזה תהליך מרגש מאוד ואין דבר מספק יותר מלשבת בפעם הראשונה על יצירה מרופדת של רהיט אהוב וישן שעבר שחזור וחידוש שנתפר בדיוק לטעמכם. עם זאת, צוות המקצוענים שלנו ברסטורנו שמחים לייעץ לכם בנושא ולעזור לכם בכל צעד וצעד.

הירשמו למידעון שלנו

מבטיחים לעדכן רק בדברים מעניינים, לטעמכם, ולא להפציץ אתכם סתם…

Error: Contact form not found.

* Add notice about your Privacy Policy here.